wtorek, 13 marca 2018

MINIONKI PRZYBYWAMY!

Już w ten piątek wyruszamy na niezwykły biwak razem z innymi gromadami z Widzewa, dlatego zamieszczamy wszystkie ważne informacje! 

ODJAZD - spotykamy się o 16:30 na Dworcu Łódź KALISKA, uwzględniamy w tym czas na spóźnienia, ale prosimy o przybycie do 16:40. Na miejscu prosimy o oddanie Druhnie Oli PODSTEMPLOWANEJ legitymacji szkolnej oraz ZGODY.
Prosimy aby zuchy miały założone chusty na kurtki.


PRZYJAZD - Wracamy również na Dworzec Łódź Kaliska o godzinie 13:10, w niedziele. Wtedy prosimy o odebranie od kadry legitymacji oraz odhaczenie się na liście (będą wtedy również pokazywane rzeczy znalezione)


GDZIE ŚPIMY? - Szkoła Podstawowa nr.11 w Zduńskiej Woli - (15min drogi od Dworca w Zduńskiej Woli)

ZGODY -  Niezbędnym elementem (oprócz legitymacji) jest posiadanie zgody na udział w Biwaku, dlatego prosimy o jej wydrukowanie (https://drive.google.com/file/d/1Dvs7ecPWE7EKRF4aoP1RCZkg3HUClRlf/view?usp=sharing ) lub dokładne przepisanie

CO ZABIERAMY?
- śpiwór, karimatę ( na biwakach śpimy w szkole, w salach lekcyjnych dlatego karimata i śpiwór są niezbędne zuchom)
- naczynia - sztućce, talerz, kubek ( proponujemy naczynia plastikowe lub menażkę)
- piżama, ubrania, na zmianę, bieliznę
- mundur / chusta (w zależności od tego co kto posiada)
- buty na zmianę do chodzenia po szkole
- kosmetyczka ( szczoteczka, pasta, grzebień, mały ręcznik, mydło)
- LEGITYMACJA (koniecznie proszę sprawdzić czy jest podstemplowana)
*dodatkowo można zabrać termos 

Prosimy aby zuchy były tak spakowane aby  potrafiły poradzić sobie z przemieszczaniem się z bagażem (kadra z pewnością pomoże w razie potrzeby) tzn., że walizka czy plecak nie może być większy niż zuchy, ani lepiej nie dawać dziecku 5 toreb z różnymi rzeczami bo nie da rady nawet z pomocą kadry tego udźwignąć. To zuchowi zdecydowanie umili transport, gdyż oszczędzimy mu dodatkowego stresu. W pakowaniu jak i oczywiście we wszystkim kadra zuchom pomoże :) w końcu po to jesteśmy aby sprawić żeby te 3 dni minęły nam wszystkim z uśmiechem na ustach


KADRA - na biwak jadą 4 gromady wraz ze swoimi kadrami, natomiast z nami na wyjazd jedzie Druhna Ola i Tysia (które zuchy znają bardzo dobrze, a z zuchami były już na niezliczonej ilości wyjazdów,koloni), dwóch Druhów, których zuchy miały okazję już poznać w czasie Święta Chorągwi we wrześniu oraz jednej ze zbiórek - dh. Maciek Piotrek; do pomocy pojedzie także nowy Druh. Liczymy że takie silne grono kadry sprawi, że nie będziemy mieli żadnych kłopotów z bagażami. Chociaż druhowie na co dzień są kadrami w innych jednostkach harcerskich, byli już na niejednym harcerskim wyjeździe, dlatego nie ma o co się martwić. Jeśli chodzi o opiekunów, to Druhowie oraz Druhna Ola są pełnoletni.


Czy zuchy zabierają telefony?
Nie. Taki weekend może być odpoczynkiem od elektroniki. Po drugie telefony rozpraszałyby tylko zuchy i nie pozwalały w pełni skorzystać z wyjazdu. Kadra oczywiście będzie cały czas pod telefonem i jeśli będą Państwo chcieli porozmawiać z dzieckiem lub dziecko z Państwem to jak najbardziej jest taka możliwość, gdyż wiemy, że 2 dni rozłąki to dużo.
Do kadry można w każdej chwili napisać. My również będziemy w ciągu dnia wysyłali krótkie wiadomości z informacją co u nas słychać. Z dziećmi będzie można oczywiście porozmawiać - jednak bardzo prosimy aby zrobić to dopiero w sobotę (dokładnie jeszcze o tym napiszemy) 

 PIENIĄDZE nie zabieramy (nie będziemy wchodzili do sklepów) 

Jak wygląda kwestia posiłków?
Na kolacje i śniadania produkty będą zakupione i całą gromadą będziemy wspólnie szykowali sobie kanapki i inne pyszności. Dla niektórych zuchów będzie to na pewno szansa na nauczenie się czegoś nowego :) Natomiast w sobotę przyjeżdża do nas ciepły obiad ( dwudaniowy )

Jeśli ktoś z Państwa nie oddawał jeszcze zgody na przynależność dziecka do gromady to prosimy o wydrukowanie jej z zakładki "Dla Rodzica" i dostarczenie jej w miarę możliwości w piątek


Kadra już nie może się doczekać! Wiemy, że będą to 3 dni pełne przygód i dobrej zabawy, a zarazem szansą na naukę samodzielności oraz jeszcze lepsze poznanie członków naszej wspaniałej gromady! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz